Hilary Erhard Duff

15. dubna 2009 v 19:33 |  Biografie
Hilary, celým jménem Erhard Duff (narozena 28. září 1987) je americká herečka a zpěvačka. Po úspěchu televizního seriálu Lizzie McGuire se Hilary rozhodla, že bude pokračovat v herecké kariéře, ve filmech, které později zaujaly vyšší příčky. Hrála hlavní postavu Lizzie McGuire, v u nás známém filmu Italské prázdniny. Její další filmy, ve kterých hrála jsou Dvanáct do tuctu, Dvanáct do tuctu 2, Pan Božský, Moderní popelka a Nikdy to nevzdávej. Současně také nazpívala 4 alba. Mezi ně patří Metamorphosis (2003), Hilary Duff (2004), Most Wanted (2005) a Girl Can Rock (2005 - 2006). Hilary patří v současné době k nejlépe placeným hollywoodským teenagerovým hvězdám.

Biografie

Hilary se narodila v Houstonu, hlavním městě státu Texas jako druhé dítě Boba Erhard Duffa, který je vlastníkem

několika obchodních řetězců. Její matka, Susan roz. Colleen Cobbová je nyní žena v domácnosti, občas pracuje jako producentka. Druhé jméno Hilary "Erhard" je dívčí jméno, které získala od své prababičky Marie Erhard, která byla částečně německého původu. Ve věku 6-ti let se sestry Duffovy účastnily baletního kroužku "Louskáček". Sestry začal bavit balet, a rozhodly se hrát profesionálně a nakonec se přestěhovaly se svojí matkou do Kalifornie. Otec Bob i nadále bydlel v Houstonu, odkud vedl své obchody. Po několika letech konkurzů a pohovorů, byly sestry Duffovy obsazeny do několika televizních reklam.

Film a televize

Po nějaké době vyhrála Hilary konkurz na minisérii "Opravdové ženy (1997)" a o rok později si chtěla zahrát i ve

filmu "Hraní zpaměti" (1998). První úspěchy sklízela Hilary po natáčení filmu Casper a Wendy (1998). Zahrála si zde roli malé čarodějky, která se setká s hodným duchem Casperem. Rok potom (1999) byla Hilary obsazena do filmu "Sběratel Duší", který je inspirován románem Kathleen Kane. Hilary vyhrála cenu "Young Awards" za nejlepší herecký výkon. Hilaryn první vážnější pokus prosadit se ve filmu přišel, když byla obsazena do pilotního dílu seriálu Daddio (2000). Herec Michael Chiklis o ní řekl: "Když jsem s ní spolupracoval první den, řekl jsem své manželce, že Hilary bude jednou filmovou hvězdou". "Když jsme natáčeli byla úplně klidu a ve své kůži." Poté už následovala první velká role a to v komediálním seriálu Lizzie McGuire. Seriál se začal vysílat na Disney Canal v lednu 2001. Průměrná sledovanost jednoho dílu byla 2,3 milionů diváků na epizodu. V tomto seriálu hraje dospívající dívku Lizzie. Po odvysílaní pětašedesáté epizody následoval celovečerní film Lizzie McGuire. Disney jsi však pohrával s myšlenkou na pokračování filmu a seriálu, avšak Hilary odmítla. Další film, ve kterém si Hilary zahrála se jmenoval Lidská povaha (2002). Scénář napsal Charlie Kaufman a režíroval jej Michel Gondry. Hilary zde hraje mladší Patricii Argiuette, která je naturalistická žena. Poté si Hilary zahrála ve filmu Cadet Kelly (2002). Avšak její první hlavní role ve filmu přišla s celovečerním filmem Agent Cody Banks (2003), ve kterém hraje po boku Frankiem Munizem. Film byl tak úspěšný, že byl natočen i druhý díl, ale Hilary si v něm už nezahrála. Dále následoval film Cheaper by the Dozen, kde Hilary hraje po boku Stevea Martina a Bonnie Hunt. Taktéž byl natočen druhý díl, kterého se Hilary zúčastnila, avšak druhý díl nedokázal navázat na úspěch prvního dílu. V roce 2004 si Hilary zahrála ve filmu Cinderella Story (Moderní popelka). Film se stal průměrným hitem, avšak někteří kritici byli zaujatí výkonem, který ve filmu Hilary předvedla. Následoval film Raise Your Voice. Kritici chválili Hilary, že si konečně zahrála v dramatickém filmu. Film však neslavil velký úspěch a stal se doposud nejméně komerčně úspěšný film, který Hilary natočila. Za tento film byla Hilary nominována na Razzie Awards za nejhorší herecký výkon ve filmu Raise Your Voice, u nás známém jako Nikdy to nevzdávej. Ve filmu Perfect Man (2005) si zahrála nejstarší dceru rozvedené ženy, která se stěhuje do New Yorku, aby našla může svých snů. Tento rok byla Hilary znovu nominována na Razzie Awards za filmy Perfect Man a Cheaper by The Dozen 2. Další sesterské obsazení ve filmu Material Girls (2006). Mimo jiné vzniká animovaný film Foodfight!, který bude distribuován v roce 2007 a ve kterém bude Hilary dabovat animovanou postavičku. Mimo jiné Hilary v roce 2006 hostovala v mexickém seriálovém hitu Rebelde.

Hudební kariéra


Poté, co Hilary viděla zpívat se skupinou svoji sestru Haylie, rozhodla se že bude zpívat také. Nazpívala píseň pro soundtrack k TV seriálu Lizzie McGuire s názvem "I Can Wait" v srpnu 2002. Zároveň také nazpívala píseň "Tiki Tiki Tiki Room" pro album Disneymania. Její první oficiální album se jmenuje Santa Claus Lane, které vzniklo v roce 2002. Je to sbírka vánočních písní, které zahrnovaly duety s Lil ' Romeo, a její sestrou, Haylie. Album bylo pro svůj úspěch vydáno ještě jednou, tentokrát ve své zlaté edici. Úvodní písnička tohoto alba byla obsažena i v dalším pokračování filmu Santa Claus 2. Hilary také nazpívala několik zvukových stop pro film Lizzie McGuire Movie (Italské prázdniny), včetně "Why Not". Tato skladba se stala okamžitě hitem hitparád v Austrálii, na Novém Zélandu a v Nizozemsku. Druhé album Disneymania bylo vydáno v lednu roku 2004 a obsahoval duet se setrou Haylie, kde zpívali song "The Siamese Cat Song". Další píseň z tohoto alba se jmenuje "Circle of Life", a Hilary si tam zazpívala s dalšími hvězdami, které vystupovaly na kanálu Disney. Poté nazpívala Hilary společně se svojí sestrou Haylie píseň pro film Moderní popelka "Our Lips Are Sealed". Hilaryno druhé album, s názvem Hilary Duff bylo vydáno v září roku 2004. Toto album okamžitě debutovalo a zaujalo druhou příčku hitparád v USA, a první místo v Kanadě. Doposud se v USA prodalo přes 1.3 miliónů kopií. Její třetí album nazvané Most Wanted (2005) sestávalo z výběru jejích oblíbených stop z předchozího alba, a několika nových songů inspirovaných rockovými hudebníky jako je například Killers a Muse. Píseň Wake Up a Beat of My Hearth přitahovaly další fanoušky Hilary. Hilary společně se svojí sestrou nazpívaly cover verzi písně Material Girls od Maddony. Tato píseň se se stejnojmenným názvem objevuje i ve filmu Material Girls. V současné době se připravuje další album, u kterého není jasný název. Toto album by mělo být vydáno v lednu až březnu roku 2007.

Osobní život

Hilary se v roce 2000 seznámila s Aaronem Carterem díky natáčení seriálu Lizzie McGuire. Rok a půl poté opustil Aaron Hilary kvůli Lindsay Lohan. Hilary od té doby nemá ráda Lindsay Lohan, a cítí k ní odpor. Hilary až donedávna chodila s Joelem Maddenem, zpěvákem a lídrem skupiny Good Charlotte. Jejich vztah začal v červnu roku 2005. Hilary spolupracuje s několika charitami, do kterých přispěla hodně peněz. Je ochránce zvířat a bojuje za práva dětí. 12. března 2004 založila vlastní módní firmu Stuff by Hilary Duff. Její oblečení se distribuuje přes řetězec Target v USA a v Kanadě přes řetězec Zellers. Hilary skončila natáčení filmu Material Girls, a hned se vrhla na natáčení nového filmu Brand Hauser: Stuff Happens. Hilary žije teprve 19 let, a stihla toho tolik, co by mnoho lidí nedokázalo ani za celý svůj život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama